ABOUT US

1986 yılında Erdemli'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenimini sürdürüyor.

2003 yılında yerel bir televizyon kanalının kurgu bölümünde staj yaparak sektöre girdi. İlk sinema çalışmasına Mersin'de amatör olarak başladı.

2007 Yılında Mersin Sinema Derneği'nin kurucuları arasında yer aldı. Kurulduğu günden bu yana Mersin Sinema Derneği'nin yönetim kurulu başkan yardımcılığını yaptı.

2008 yılında Sinema Derneği ile Sokak adlı 45 dakikalık filmi çekti. Film Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü oluru ile Mersin'deki orta dereceli okullarda gösterildi. Yaklaşık 120.000 öğrenci tarafından izlendi.

2008-2011 Yıllarına Mersinde birçok kısa film yarışma ve gösterim organizasyonunda koordinatörlük yaptı. Atölyeler düzenledi. Çalışmalarını kısa filmlerle sürdüren Yasin Korkmaz, 2012 Yılında Yün Bebek filmine yönetmen yardımcısı ve proje koordinatörü olarak imza attı. Yün Bebek filmi kadının kadına şiddetini küçük bir Yörük kızının gözünden anlatan film, ulusal ve uluslararası basının yoğun ilgisini çekmiş ve Altın Portakal Film Festivali’nde galasını yapmıştı. Ayrıca film Newyork Film Festivali’nde gösterildi.

 

2015 yılında yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptığı Netekim Karakolu filmi vizyona giren Yasin Korkmaz sinema çalışmalarına devam etmektedir.

 

2015 yılında Mersin Tiyatrolar Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi oldu ve aynı yıl Mersin'de ilkez yapılan 'Mersin Tiyatrolar Festviali'  organizasyonunda yer aldı. 

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now